Grupa
Diane Holuigue „Księga smaków Toskanii”
Diane Holuigue
„Księga smaków Toskanii”
Recenzje książek kulinarnych

Ta książka wygląda jak album. Bardzo piękny album, w którym jest i kuchnia, i Toskania.

 

Pierwsze strony to ogromne zdjęcia regionu, cyprysy, sieneńskie Palio, przepiękna architektura. Potem starszy pan przy filiżance kawy i opowieść o kuchni toskańskiej. Na następnych stronach piękne, słoneczne, pełne energii fotografie przeplatają się z wykładem o kuchni, historii i klimacie tego niezwykłego miejsca na ziemi. I w końcu przychodzi czas na konkretne potrawy.

 

Przepisom towarzyszą ogromne zdjęcia, zrobione ze znawstwem i wyczuciem. Czuje się w nich prostotę tego regionu, smakowitość tamtejszej kuchni, pełnię aromatu i różnorodność dań.

 

To nie są artystyczne zbliżenia na jednego pomidora, ale cała potrawa, w pełni swych możliwości. Od czasu do czasu piękne toskańskie pola, sztuka, przyroda, radosna codzienność i ludzie, którzy tam żyją.

 

Trudno nie poczuć klimatu tego miejsca wśród tylu pięknych zdjęć.

 

Ale co jeszcze ważniejsze, każdy przepis opatrzony jest krótką notatką, jakimś komentarzem na temat jego pochodzenia, nazwy, historii, oryginalnego sposobu przygotowania lub podania. Kilka zdań, które sprawiają, że nie mamy do czynienia ze zwykłą książką kucharską, a z opowieścią o kuchni. Do tego informacja z jakiejś części Toskanii pochodzi każde danie. I jeszcze pojawiające się od czasu do czasu opowieści o poszczególnych składnikach, dla odmiany zilustrowane rysunkami.

 

Świetna rzecz, jeśli ktoś poszukuje nie tylko przepisów. Po lekturze tej książki naprawdę nabiera się ochoty na spotkanie z Toskanią. Czegoż można więcej chcieć od takiej publikacji?

Diane Holuigue „Księga smaków Toskanii”
Diane Holuigue „Księga smaków Toskanii”
Diane Holuigue „Księga smaków Toskanii”

OCEŃ WPIS

5.0
liczba głosów: 0

KOMENTARZE:

Autor: WedasTermAV
Are you about able to pop the question? If you are then, your could possibly be full of options, questions, and concerns by what form of ring you need to buy. Now, a few good many aspects about engagements that deserve your attention, but few require it as much as your selection for the wedding ring. This is perhaps the most important part, as it's the epicenter from the entire moment. This ring may be the hinge on what your relationship will pivot for the following 60 years in your life with this someone special. This is why it is crucial to know which ring to acquire. However, because this is this kind of important choice, you will want to go along with an exceptional decision, such as yellow diamond engagement rings?

http://amirukzo925blog.shotblogs.com/making-that-one-day-last-forever-409229
http://atomsquad2017g.pages10.com/Not-known-Details-About-wedding-blog-4081996
Autor:

DODAJ KOMENTARZ